láska

Autor: Nikoleta Wellová | 5.5.2012 o 11:11 | (upravené 5.5.2012 o 13:13) Karma článku: 8,98 | Prečítané:  222x

To slovo má síce päť písmen, no v živote každého znamená veľa. Každý z nás po nej túži, niektorí ľudia viac iní menej. Bez lásky by bol svet stratený, prázdny.  Láska to nie je len pokojné a šťastné prežívanie života, ale je to často krát aj utrpenie, bolesť. Ak človek ľúbi až tak, že trpí, je to viac ako láska.

Najhorší druh lásky je sebaláska. Človek myslí iba na seba, nevie, aký je to pocit mať niekoho rád a byť milovaný. Láska je aj medzi priateľmi, medzi starými či mladými. Priateľský vzťah medzi chlapcom a dievčaťom zväčša prejde k láske. Dievčatá túžia po láske, čistej, nevinnej, avšak je veľa prípadov kedy sa ta „láska“ končí slzami, modrinami, ba dokonca v niektorých prípadoch až smrťou.


Je smutné, že láska sa nedá kúpiť, a predsa sa o to niektorí pokúšajú. Zneužívajú to slovo len na svoje potreby, chúťky či túžby. Sú aj takí, čo závidia iným. Stačilo by sa im poobzerať a zistili by,koľko lásky sa okolo nich nachádza, napr. v rodine, kamarátmi alebo aj láska, ktorú pociťujeme k svojmu domácemu zvieratku.


Lásku dáva už matka svojmu dieťaťu, ktoré sa ešte len vyvíja. Zahŕňa ho nehou, opaterou. Neskôr si dieťa vyberá koho má alebo nemá rado. Matka má svoje dieťa rada aj v krajných prípadoch, neopusíi ho aj keď urobí niečo zlé. Matka ostane vždy matkou, osobou ktorá svoje dieťa miluje nadovšetko.


Podľa mňa túžime po láske preto, aby sme boli niečim naplnení. Chceme rozdávať, ale aj prijímať lásku. Je to pocit, keď sa cítime akoby v siedmom nebi. Na druhej strane ak lásku stratíme, sme smutní, nedôverčiví, strácame istoty, zmysel života.
Vraj láska vždy bola a vždy bude, no tieto slová treba doplniť tým, že za lásku treba bojovať. Nevzdávať sa a nezutekať hneď pri prvom probléme.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: Rusi majú vynikajúcu techniku. Všetko však závisí aj od politiky

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac.

DOMOV

Minister Gajdoš nepriznal takmer polovicu svojho príjmu

Minister obrany v majetkovom priznaní nespomenul výsluhový dôchodok.


Už ste čítali?