deň počítačov

Autor: Nikoleta Wellová | 23.5.2012 o 20:15 | Karma článku: 4,75 | Prečítané:  609x

28 máj je známy ako deň počítačov.  Základy počítačovej vedy položil anglický matematik Dr. Alan Mathison Turing. Prvý počítač mal oveľa väčšie rozmery ako majú počítače teraz. Vznikol v roku 1936. Slúžil človeku na pomoc pri výpočtoch.

Ešte pred desiatimi rokmi malo počítač iba niekoľko ľudí. Keď otec doniesol domov počítač bolo to niečo zvláštne, nové. Nepoužívali sme ho často, najviac  na ňom pracoval otec.

Dnes však má počítač už každá rodina, niektorí určite aj viac ako jeden. V dnešnej dobe si život bez počítača nevieme ani predstaviť. Už to nie je stroj s hrubým, ťažkým monitorom. Doba pokročila a monitory sú ľahšie, užšie a počítače výkonnejšie.

Niekedy som mohla ísť s bratom na počítač na hodinu. No dnes je hodina málo. Už aj malým deťom dávame hry na počítači, pričom tam trávia viac hodín ako dospelí. Najlepšie by bolo, keby sme deti púšťali na počítač až od veku 7-8 rokov a vymedzili im zhruba tú hodinku, ale nie každý deň. Je potrebné dieťa zamestnať aj inak, aby sa z neho nestal malý gambler.

S počítačom a internetom si urýchľujeme našu prácu.  Je nutné sledovať si čas, ako dlho trávime na tomto stroji. Prácu treba na chvíľu prerušiť a trochu sa prejsť, ponaťahovať svaly.

Kto nemá počítač, notebook vlastne ani neexistuje. Počítač je dobrý vynález, no netreba tráviť svoj čas len za ním. Veď  s ľuďmi je lepšia zábava naživo ako cez počítač.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: Rusi majú vynikajúcu techniku. Všetko však závisí aj od politiky

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac.

DOMOV

Minister Gajdoš nepriznal takmer polovicu svojho príjmu

Minister obrany v majetkovom priznaní nespomenul výsluhový dôchodok.


Už ste čítali?