Taký je život

Autor: Nikoleta Wellová | 28.2.2013 o 23:12 | (upravené 28.2.2013 o 23:20) Karma článku: 8,08 | Prečítané:  484x

Často sa nám stáva, že sme na dne, zúfalý. Strácame chuť do života. Cítime sa prebytoční v tomto svete, nič nás nebaví.Takéto pocity nastávajú hlavne po strate blízkeho človeka- rozchode či smrti. Tieto pesimistické postoje ovplyvňujú náš život do väčšej hĺbky. Nezáleží nám na ničom, strácame nielen priateľov, ale aj samých seba. Je to obdobie života, ktorým si musí prejsť asi každý.

 Niektorí sa oddajú alkoholu, drogám, no iní hľadajú  náplň života v adrenalínových športoch. Sú aj takí, ktorí zostávajú so svojím smútkom doma alebo tí, ktorým sa úspešne darí skrývať svoje pocity.

Ako sa hovorí „Čas vylieči všetky rany“, no dôležité je tráviť čas so svojimi priateľmi. Hoci je malá nádej, že toho človeka rozveselia, ale stojí to za to. Človeka niekedy potešia aj maličkosti. Stačí malá pochvala, ísť sa niekam odreagovať, zabaviť.  Osoba, ktorá je smutná a má depresiu, potrebuje prísť na iné myšlienky. Treba človeku dokázať, že na svete má svoje miesto. Miesto, ktoré nikto iný nedokáže nahradiť.

Smútok je jedným zo základných citov ,no ak to preháňame, prestane si nás okolie všímať. Život je krátky, netreba dlho stáť na jednom mieste. Treba sa odhodlať bežať ďalej či už pomalším, alebo rýchlejším tempom.  Vždy sa totiž nájde aspoň jedna bytosť, ktorej na  nás záleží, a ktorá by sa bez nás cítila osamotená. Každému niekto chýba, no nemôžeme   sa zaoberať smútkom celý život. Pri dlhom trápení nám môžu ujsť najkrajšie okamihy života.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: Rusi majú vynikajúcu techniku. Všetko však závisí aj od politiky

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac.

DOMOV

Minister Gajdoš nepriznal takmer polovicu svojho príjmu

Minister obrany v majetkovom priznaní nespomenul výsluhový dôchodok.


Už ste čítali?